Kilpailut ja tapahtumat 2019

Seuran yleinen kilpailu- ja tapahtumakalenteri on alustava.
Täydennykset /pienet muutokset mahdollisia.
Voimistelijakohtaiset kilpailut omalta valmentajalta kauden aikana. 

5.1.
Seuran valmennusryhmien tehopäivä, Kisakallio

25.-26.1. 
Rytmisen voimistelun Miniringin valintaleiri 1 
(2007 – 2008s.) ja N-ryhmän (nuoret) valintaleiri, Kisakallio

25.-27.1. 
Voimisteluliiton naisten avoin leiri, Kisakallio

26.-27.1. 
Rytmisen voimistelun Miniringin valintaleiri 2
(2009 – 2011s.) Kisakallio

9.3.
Elise – Vantaan Stara, Lumo

11.-14.3. 
Elise – Vantaan valmennusryhmän leiri, Kisakallio

16.-17.3. 
RV Ikäkausikilpailut
Yksilöiden sarjat, nuorten joukkueet ja duot/triot, Töölön Kisahalli

30.-31.3. 
RV Luokkakilpailut 1
(Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M), Kampin liikuntakeskus, Helsinki

13.-14.4.
RV Luokkakilpailut 2
(Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot  sekä Stara), Imatra

19.-22.4. 
Pääsiäisloma

20.-21.4.  
SC Vantaa Spring Cup
Kansainvälinen kilpailu, Monitoimikeskus Lumo

4.-5.5. 
RV Luokkakilpailut 3
(Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)
OVO Training Center, Espoo

4.-5.5.
Pecs Cup Unkari

12.5.
Elise – Vantaan Kevätnäytös 2019, Lumo

18.-19.5.
RV Välinekilpailut, duo/trio -kilpailu ja Stara
Kupittaan urheiluhalli, Turku

24.-26.5.
Voimistelun SM-kilpailut,
Kupittaan urheiluhalli, Turku

7.-9.6. 
Voimistelupäivät
(8-12-vuotiaat yksilöiden ikäkausikilpailut, duot/triot ja joukkueet luokat 1.-6., JM ja M) Espoo

21.6.–28.7.
Valmennusryhmien kesäloma

17.6.–15.7 
pienryhmän kesäloma, harjoitukset jatkuvat 16.7.

23.7.-28.7.
Valmennusleiri, Kisakallio

26.7.-28.7.
Valmennusleiri, Kisakallio

1.8. 

Valmennusryhmien syyskausi 2019 alkaa

14.8.
Valmennusryhmien vanhempainilta
Valmennuspäällikkö Terhi Neuvonen
ja mentaalivalmentaja Katja Pasanen
klo.17:30 – 20:00 Paikka avoin (päivitetään myöh.)

21.9. tai 22.9.
Kontrolliharjoitus,
paikka avoin

23.-26.9.
Valmennusleiri, Kisakallio

28.-29.9. 
RV Ikäkausikilpailut
nuorten yksilöt,  joukkueet, duot/triot ja Stara

19.-20.10.
RV Luokkakilpailut 1
(Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)
Järvenpään liikuntahalli

26.-27.10. 
Elise Cup (JV,RV) Helsinki

27.10. 
Kolmen lajin kilpailut, Kauppi Sports Center, Tampere

2.-3.11. 
RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)

9.-10.11. 
RV nuorten SM-karsinta, OVO Training Center, Espoo

23.-24.11. 
Rytmisen voimistelun SM-kilpailut
(nuorten yksilöt, pre-nuorten joukkueet)
OVO Training Center, Espoo

30.11-1.12 
RV Luokkakilpailut 3
(Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
Kupittaan urheiluhalli, Turku

14.-15.12.
RV Välinekilpailut ja duo/trio –kilpailu
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä

 

12/2019  
Joulunäytös