Kilpailut ja tapahtumat 2019

5.1.                Seuran valmennusryhmien tehopäivä, Kisakallio

25.-26.1.    Rytmisen voimistelun Miniringin valintaleiri 1                       (2007 – 2008s.) ja N-ryhmän (nuoret) valintaleiri,
Kisakallio

25.-27.1.   Voimisteluliiton naisten avoin leiri, Kisakallio

26.-27.1.  Rytmisen voimistelun Miniringin valintaleiri 2
(2009 – 2011s.) Kisakallio

28.2.-3.3.  Miss Valentine, Tarto Viro (Voimisteluliitto)

9./10.3.     Elise – Vantaan Stara, Lumo /Point

11.-14.3.  Leiri, Kisakallio

16.-17.3.  RV Ikäkausikilpailut: yksilöiden kaikki sarjat,
nuorten joukkueet ja duot/triot

30.-31.3.  RV Luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)

13.-14.4. RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 3 ja 6,
duot/triot  sekä Stara)

19.-22.4.       Pääsiäisloma

19.-21.4.      AmsterdaMMasters, Hollanti

4.-5.5.      RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 2 ja 5
sekä joukkueiden kaikki luokat)

12.5.           Elise – Vantaan Kevätnäytös 2019, Lumo

05/2019 Pecs Cup Unkari

18.-19.5. RV Välinekilpailut, duo/trio -kilpailu ja Stara

24.-26.5.   Voimistelun SM-kilpailut, Kupittaan urheiluhalli, Turku

7.-9.6.       Voimistelupäivät (8-12-vuotiaat yksilöiden ikäkausikilpailut, duot/triot ja joukkueet luokat 1.-6., JM ja M) Espoo

21.6.–28.7. Valmennusryhmien kesäloma

* 17.6.–14.7  * pienryhmän kesäloma, harjoitukset jatkuvat 15.7.


29.7.             Valmennusryhmien syyskausi 2019 alkaa

07 tai 08      kv-leiri ulkomailla, paikka vahvistuu myöhemmin

28.-29.9.       RV Ikäkausikilpailut: nuorten yksilöt,                                                                      joukkueet, duot/triot ja Stara

19.-20.10.   RV Luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 2 ja 5
sekä joukkueiden kaikki luokat)

26.-27.10.  Elise Cup (JV,RV)

27.10.          Kolmen lajin kilpailut, Kauppi Sports Center, Tampere

2.-3.11.     RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)

9.-10.11.    RV nuorten SM-karsinta

23.-24.11.  Rytmisen voimistelun SM-kilpailut (nuorten yksilöt,
pre-nuorten joukkueet)

30.11-1.12  RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3 ja 6,
duot/triot sekä Stara)

14.-15.12. RV Välinekilpailut ja duo/trio –kilpailu

12/2019       Joulunäytös

Seuran yleinen kilpailu- ja tapahtumakalenteri on alustava.
Täydennykset /pienet muutokset mahdollisia.
Voimistelijakohtaiset kilpailut omalta valmentajalta kauden aikana.